FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum Najlepsze piłkarskie forum w Polsce Strona Główna » Premiership 06/07

Skąd: Słoneczna Polanka

PostWysłany: 0531Pon, 21 Sie 2006 09:35:05 +00003589 21am31UTC Back to top

Sheffield Utd - FC Liverpool
1 : 1

Mimo przewagi Liverpoolu, to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Tuż po przerwie z rzutu wolnego dośrodkowywał Unsworth, a strzałem z główki popisał się Rob Hulse. Sheffield prowadziło 1:0. Po stracie bramki goście rzucili się do odrabiania strat. W 70. minucie w polu karnym faulowany został Steven Gerrard. Karnego pewnie wykorzystał Robie Fowler i tym samym ustalił wynik meczu.

Bramki:
Sheffield: Hulse (46')
Liverpool: Fowler (70' - karny)

Składy:
Liverpool: Reina, Riise (Gonzalez), Hyypia, Carragher (Agger), Kromkamp, Aurelio, Zenden, Sissoko, Gerrard (captain), Fowler (Pennant), Bellamy.
Sheffield United: Kenny, Armstrong, Unsworth, Morgan, Bromby (Leigertwood), Jagielka, Geary, Tonge, Ifil (Gillespie), Hulse (Akinbiyi), Webber.

Arsenal - Aston Villa
1 : 1

Arsenal Londyn nie zaliczy tego meczu do udanych. Mimo znacznej inicjatywy, gospodarze zremisowali z przeciętną Aston Villa 1:1. Pierwszy mecz na nowym stadionie kanonierów zakończył się więc podziałem punktów. Kibice będą musieli poczekać na pierwsze zwycięstwo na nowym obiekcie Arsenalu. Gopodarze stracili bramkę w 53. minucie. Pod koniec spotkania wyrównał Gilberto. Fani Kanonierów nie tak wyobrażali sobie początek sezonu. Nie ulega wątpliwości, że Arsenal zawiódł w tym meczu.

Bramki:
Arsenal: Silva (84')
Aston Villa: Mellberg (53')

Składy:
Arsenal: Jens Lehmann, Emmanuel Eboue, Kolo Toure, Justin Hoyte (Mathieu Flamini), Johan Djourou, Francesc Fabregas, Gilberto, Fredrik Ljungberg (Theo Walcott), Alexander Hleb, Thierry Henry, Emmanuel Adebayor (Robin Van Persie)
Aston Villa: Thomas Sorensen, Jlloyd Samuel, Olof Mellberg, Liam Ridgewell, Aaron Hughes, Steven Davis (Lee Hendrie), Gavin McCann, Gareth Barry, Gabriel Agbonlahor (Eric Djemba-Djemba ), Luke Moore, Juan Angel

Everton - Watford
2 : 1

Everton pewnie pokonał beniaminka z Watford. Gospodarze zasłużenie wygrali to spotkanie. Trafienia dla gospodarzy zaliczyli Johnson i Arteta. Honorowa bramkę dla gości zdobył w 89. minucie Francis.

Bramki:
Everton: Johnson (14'), Arterta (81' - karny)
Watford: Francis (89')

Składy:
Everton:Howard, Neville, Yobo, Stubbs, Nuno Valente (Lescott 49), Davies (McFadden 73), Carsley, Cahill, Arteta, Johnson, Beattie (Anichebe 74).
Watford: Foster, Doyley, Mariappa (DeMerit 45), Shittu, Powell, Chambers (Bouazza 45), Mahon, Francis, Young, King, Henderson (Priskin 79).
Subs Not Used: Lee, Spring.

Newcastle - Wigan Ath.
2 : 1

Ciekawe spotkanie zobaczyli kibice w Newcastle gdzie "sroki" wygrały 2:1 z Wigan. Prowadzenie dla gospodarzy w 38. minucie zdobył Parker. W drugiej połowie, po strzale McCulloha Wigan doprowadziło do wyrównania. W 64. minucie Ameobi strzelił na 2:1 i tym samym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Bramki:
Newcastle: Parker (38'), Ameobi (64')
Wigan: McCulloh (59')

Składy:
Newcastle: Shay Given, Stephen Carr, Craig Moore (Steven Taylor 46), Titus Bramble, Celestine Babayaro, Nobby Solano, Emre, Scott Parker, Nicky Butt (Charles N'Zogbia 16), Damien Duff, Shola Ameobi (Albert Luque 76)
Wigan: Chris Kirkland, Fitz Hall, Arjen De Zeeuw, Paul Scharner, Leighton Baines, Denny Landzaat (Graham Kavanagh 87), Emerson Boyce, Lee McCulloch, Luis Valencia (David Connolly 89), Henri Camara, Emile Heskey

Portsmouth - Blackburn
3 : 0

Wzmocnione przed sezonem, Portsmouth pewnie ograło Blackburn 3:0. Transfery poczynione przed rpzoczęciem Premier League przyniosły skutek. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Nwankwo Kanu. Jedno trafienie zaliczył Todorov. Portsmouth pokazało naprawdę dobrą piłkę. Drużyna z pewnością będzie niespodzianką tego sezonu. Mocny skład i dobre transfery z pewnością pozwolą "Pompeys" na walkę o coś więcej niż tylko utrzymanie.

Bramki:
Portsmouth: Todorov (26'), Kanu (62'), Kanu (84')

Składy:
Portsmouth: James, Johnson, Primus, Campbell, Stefanovic, O'Neil, Pedro Mendes, Davis, Taylor, Mwaruwari (Thompson 87), Todorov (Kanu 59).
Blackburn: Friedel, Mokoena, Neill, Todd, Gray, Bentley (Emerton 69), Savage, Reid, Pedersen, McCarthy (Kuqi 82), Roberts.

Reading - Middlesbrough
3 : 2

Historyczne zwycięstwo w Premier League odniósł beniaminek Reading. Gospodarze mimo, straty dwóch bramek potrafili się podnieść i wygrać sobotnie spotkanie. Middlesbrough mogło ten mecz zremisować, jednak nie wykorzystało dogodnych sytuacji. W druzynie gości widać zdecydowany brak doświadczonego napastnika. Sam Mark Viduka nie zapewni Boro zwycięstw w następnych meczach.

Bramki:
Reading: Kitson (43'), Sidewll (44'), lita (55')
Middlesbrough: Downing (11'), Yakubu (21')

Składy:
Reading: Hahnemann, Murty, Shorey, Ingimarsson, Sonko, Sidwell, Harper, Convey (Hunt 83), Ki-Hyeon (Gunnarsson 83), Doyle, Kitson (Lita 45).
Middlesbrough: Schwarzer, Parnaby, Pogatetz, Riggott, Arca (Davies 45), Morrison (Johnson 84), Rochemback (Mendieta 6Cool, Boateng, Downing, Viduka, Yakubu.

West Ham - Charlton
3 : 1

West Ham po dobrym spotkaniu pewnie pokonało Cahrlton 3:1. Po przegranej pierwszej połowie gospodarze w drugiej części gry pokazali dobry futbol i strzelili trzy gole. Dwie bramki zdobył Zamora, jedno trafienie zaliczył Cole. Honorową bramkę dla gości strzelił Bent, który wykorzystał rzut karny.

Bramki:
West Ham: Zamora (52'), Zamora (56'), Cole (90')
Charlton: Bent (15' - karny)

Składy:
West Ham: Carroll, Mears (Paintsil 45), Ferdinand, Gabbidon, Konchesky, Bowyer, Mullins, Reo-Coker, Benayoun, Zamora (Sheringham 82), Harewood (Cole 90).
Charlton: Carson, Young, El Karkouri, Hreidarsson, Traore, Ambrose (Sorondo 29), Holland, Faye, Hughes (Reid 71), Hasselbaink (Marcus Bent 64), Darren Bent.

Bolton - Tottenham
2 : 0

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Po trafieniach Daviesa i Campo, Bolton prowadził 2:0. Gospodarze grali bardzo uważnie w defensywie i dowieźli wynik do końca. Kibice Tottenhamu z pewością więcej spodziewali się po swojej drużynie.

Bramki:
Bolton: Davies (9'), Campo (13')

Składy:
Bolton: Jaaskelainen, Hunt, Meite, Ben Haim, Fortune, Campo, Diouf, Nolan, Speed, Vaz Te (Giannakopoulos 86), Davies
Tottenham: Robinson, Lee (Huddlestone 75), Dawson, Davenport, Assou-Ekotto, Lennon, Jenas, Zokora (Keane 59), Davids, Defoe, Berbatov.

Manchester Utd - Fulham Londyn
5 : 1

Manchester w pięknym stylu pokonał Fulham aż 5:1. Gospodarze byli lepsi w każdym elemencie gry. Czerwony diabły po dwudziestu minutach meczu prowadziły już 4:0 ! Dwa trafienia zaliczył powracający do wysokiej formy Wayne Rooney. Jedna bramke zdobył następca Van Nistelrooya, Louis saha.

Bramki:
Manchester: Saha (7'), Pearce (14' - samobój), Rooney (16'), Ronaldo (19')
Fulham: Ferdinand (40' samobój)

Składy:
Manchester: Van der Sar, Neville (46' Silvestre), Ferdinand, Brown, Evra, Cristiano Ronaldo, Scholes, O'Shea, Giggs (60' Park Ji-Sung), Saha (60' Solskjaer), Rooney
Fulham: Niemi, Rosenior, Christanval, Pearce, Queudrue, Brown (60' Radzinski), Papa Diop, Bullard, Boa Morte, Helguson, John (64' McBride)

Chelsea - Manchester City
3:0

Chelsea pewnie ograła gości z City 3:0. Bramki zdobyli Terry, Lampard i Drogba. Goście nie mieli pomysłu na grę. Piłkarze z City podeszli do tego meczu zbyt bojaźliwie. Po czerwonej kartce dla Corradiego, Manchester kończył ten mecz w dziesiątkę.